donderdag 26 februari 2026 donderdag 26 februari 2026

De Westlandse koorvereniging is er in geslaagd om, kort na het vertrek van dirigent Harmen Cnossen, na een zorgvuldige selectie procedure een vervanger aan te stellen. De muzikale leiding van het koor is vanaf 16 februari 2026 in handen van Aldert Fuldner (1971). Met Aldert haalt het koor opnieuw een professional in huis. Met hem aan het roer gaat het koor zich opnieuw voorbereiden op de concerten waaronder natuurlijk het traditionele Kerstconcert in december. 

Aldert studeerde koordirectie met als bijvakken piano en orgel. Hij begon als dirigent in de Nicolaaskerk in Den Helder. Ook was hij acht jaar dirigent bij de operettevereniging Harmonie in Den Helder, waar hij een aantal grote klassieke operettes dirigeerde. Met de Musicalstichting Dreamcoat heeft hij bekende musicals als West Side Story en Les Miserables gedirigeerd. Als koordirigent werkte hij bij verschillende koren waaronder zestien jaar bij het Christelijk Residentie Mannenkoor en zeventien jaar bij mannenkoor De Lofstem uit Broek op Langedijk. Naast ons koor is hij sinds 2006 dirigent van het Katwijks Christelijk Mannenkoor Jubilate en sinds 2009 bij het gemengde koor Songs For You uit Beverwijk. Met deze koren voert hij concerten met diverse thema’s uit. Enkele voorbeelden hiervan zijn: ‘Summertime’, ‘Fidler on the roof’, Top 2000, Adiemus en The Armed Man van Karl Jenkins. 

Onder zijn leiding worden veelzijdige kerstconcerten gegeven. Naast het traditionele kerstrepertoire zijn ook uitgevoerd The Kingdom Song en The Promise of Christmas. In 2018 ging het zelf gecomponeerde kerstoratorium ‘Go to Bethlehem’ in première. Een oratorium voor gemengd koor, mannenkoor, orkest en solist.

Aldert bewerkt en arrangeert zelf veel muziek voor zijn koren. Voor de concerten wordt ook veel van de orkestmuziek door hem gearrangeerd en is tevens als organist verbonden aan de Morgensterkerk in Heemskerk en aan de Pelgrimkerk in Haarlem.