Omschrijving
Op zaterdag 1 november is Gerben Dijkstra aanwezig in museum De Timmerwerf om te vertellen over de beelden van Gottfried Reichel, het Getto van Warschau (1941), enkele iconische foto’s en zijn reis naar Poolse vernietigingskampen. Zijn contact met beeldend kunstenaar Reichel leidde tot de expositie ‘Sprekend hout’ in 2006/2007, waarbij de indrukwekkende beelden in houtsnijwerk werden getoond. De kunstenaar maakte deze beelden naar bestaande foto’s van de mensen in het Getto van Warschau. Daarnaast had Gerben de liederencyclus van Jizchak Katzenelson vertaald en gepresenteerd met afbeeldingen van de houten beelden naast de teksten, gekalligrafeerd door Jantine Kreeft.
De verdieping in en de betrokkenheid bij dit thema heeft geleid tot een verzameling rond ‘Het lied van het uitgemoorde Joodse volk’. Zijn kennis wil Gerben graag met de bezoekers delen en er is veel materiaal. Naast tentoonstellingsgidsjes en affiches zijn er de foto’s en de plattegrond van het Getto van Warschau, de liederencyclus van Katzenelson en drie iconische foto’s te zien. Verder laat Gerben zien hoe de werkwijze van Reichel was van foto via tekening naar houtsnijwerk.
Met deze verzameling maakt Gerben Dijkstra deel uit van de ‘Timmerwerftalenten’, vrijwilligers van het museum die momenteel hun werk exposeren in De Timmerwerf. De andere talenten zijn op de bovenverdieping te bewonderen en de entree is gratis.